Tuğba Üstündağ

Founder at Smality & Android Software Instructor
info@tugbaustundag.com
https://smality.com/

Web/Mobil uygulama geliştirme ve yazılım eğitmenliği alanlarında 2008’den bu yana toplamda yaklaşık 12 yıldır çalışmaktayım. Mobil uygulama geliştirme konusunda yoğunlukla Android uygulamalar geliştirmekteyim. Aynı zamanda web yazılım tarafında Codeigniter, Laravel frameworkleri, Web yazılım alt yapısı olarak, Opencart ve WordPress ortamlarında çeşitli geliştirme ve güncellemeler yapmaktayım.

2013 yılından bu yana mobil platformlarda (iOS, Android) özel uygulamalar üreten, aynı zamanda IoT çözümleri(hardware-software), Embedded linux çözümleri, PCB çizimleri üretebilen, Smality Mobile Software adlı yazılım ekibinin kurucusuyum.

Danışmanlık ve eğitim alanlarında ise; Türk Telekom, Eyuboğlu Eğitim Kurumları, IBB Ismek vb. kurumsal firma ve kuruluşlarda Android Yazılım ağırlıklı olmak üzere eğitimler vermekteyim. Android alanında yapmış olduğum çalışmaları, her seviyedeki geliştiricilere destek olmak amacıyla makaleleştirip, kendi bloğum ve Smality Mobile Software platformu üzerinden yayınlamaktayım.