WTM Eskişehir 2016’da Android Sunumum

Teknoloji ile ilgilenen kadınların IT ekosistemindeki yerini arttırmak amacıyla birçok ülkede düzenli olarak gerçekleştirilen “Women Techmakers” etkinlikleri, 5 Mart Cumartesi günü Eskişehir’de gerçekleştirildi.

WTM Eskişehir teknoloji ile ilgili kadınların birbirleriyle iletişim içinde olmaları ve birbirlerine ilham sağlamaları amacıyla oluşturulan bir topluluktur. Bu gönüllü topluluk, Women Techmakers (WTM),Google Developer Group (GDG) üyeleri tarafından oluşturulmuştur.

Bende bu güzel topluluk da geçen hafta “Android Uygulama Bileşenleri – İçerik Sağlayıcılar” konusu hakkında sunum yaptım. Sunumumda, Android uygulamalarını oluşturmak için kullandığımız bileşenlerini genel olarak anlattım. Android uygulama bileşenlerinden olan İçerik Sağlayıcılar (Content Provider) hakkında ayrıntılı bilgi verdim. Son olarak ise İçerik Sağlayıcılar hakkında uygulamalı örnek bir proje göstererek sunumumu tamamladım.

Diğer bir yandan eğlenceli bir öğrenci kitlesi bulunmaktaydı. Benim gibi bir çok profesyonel kadın konuşmacı arkadaşlarımızda sunum yaptı. Bu yüzden sağlam ve eğitici bir seminerdi.

Başta Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Kulübü ve GDG Eskişehir’deki tüm ekip arkadaşlarına ilgi alakalarından dolayı teşekkür ederim. Çünkü onlar teknoloji sektöründeki bir çok yeni kadın arkadaşa destek verip,yol gösterdiler. Biz gibi teknoloji alanında profesyonel insanlara da eğitim vermemizde olanak sağladılar.

Kategori Genel
Etiketler